آکادمی هنرهای رزمی زوزه

آموزش ریتم های حمله بوکس | آموزش بوکس

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
⭐️⭐️⭐️الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ 🖋 کاربر گرامی ؛ مطالب وبسایت زوزه مطابق با شئونات اسلامی است و مطالب روزانه مورد اصلاح و بررسی قرار می گیرند ؛ در صورت مشاهده ی هر گونه مورد غیر اخلاقی حتما گزارش دهید.⭐️⭐️⭐️
سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

آکادمی زوزه در کانال تلگرام  کانال تلگرام آکادمی هنرهای رزمی زوزه در سروش

آموزش حمله در بوکس

دسته بندی : آموزش بوکس - Boxing تاریخ : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

نحوه ی حمله | متود های حمله در بوکس

 

در حوزه ی ورزش های رزمی حمله یکی از مبحث های بسیار مهم و گسترده است که می توان کتاب ها و فیلم های زیادی را منتشر کرد اما اینجا سعی داریم چکیده ای مهم و مفید را خدمت همه ی ورزش دوستان عزیز ، بخصوص در حوزه ی بوکس ارائه دهیم.

 

یک ضرب المثل

همه ی ما در طول زندگیمان ضرب المثل های مختلفی درباره این شنیدیم که نباید کیفیت را فدای کمیت کرد این قائده در بوکس هم صادق است

اجرای پانچ بدون در نظر داشتن ریتم،  یعنی اینکه کیفیت کار را پایین آورده ایم.پرتاب مشت با کیفیت (با دقت و زمان بندی) بسیار ضروریتر و البته  مفید تر از پرتاب مشت به صورت پراکنده است

تکنیک ریتم بوکس

اگر ریتم های شما تکراری باشند و دامنه ریتم های خود را بالا نبرید حریفتان حرکات شما را پیش بینی می کند و شما محکوم به شکست خواهید بود،

در نقطه ی مقابل اگر از ریتم های متفاوتی استفاده کنید موجب سردر گمی حریف میشود ،و حریف بیشتر به لاک دفاعی فرو میرود،فراموش نکنید که پایه ی حمله ی موثر ریتم های شما هستند.

صدای ضربات

قبل از اینکه به سراغ ریتمها برویم برای ضربات خود صدا تعیین کنید.

برای مثال؛ برای اجرای “جب هوک هوک جب کراس”بگویید بَع بََََم بََََم بَع بََََم

 

ریتم حمله اول(سریع قدرتی سریع قدرتی)

نمونه ی تعداد ضربه=۱٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۲٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۱٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۲

نمونه ی تعداد ضربه=۲٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۳٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۲٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۳

منظور از حرکات سریع حرکاتی مثل جب است که اجرای آن زمان بسیار کمی نیاز دارد میگیرد.و منظور از قدرتی ضرباتی مثل هوک است.

نرکیب حرکات همیشه موثر تر است مثلا هر جب شما حریف را سرگرم فرار می کند و هر هوک شما کار حریف را میسازد ،

حریف خود را مشغول تلاش برای فرار از ضربات سریعتان کنید و در حالی که او مشغول فرار است با هوک راست و یا هر ضربه قدرتی زمین گیرش کنید.

ریتم حمله دوم(سریع سریع قدرتی)

نمونه ی تعداد ضربه=۲٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۱٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۱

نمونه ی تعداد ضربه=۳٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۲٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۱

نمونه ی تعداد ضربه=۲٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۱٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫٫۳

در این ریتم شما بایستی سعی کنید با دوتا ضربه ی سریع دفاع حریفتان را بشکنید سپس در حرکت سوم با زدن مشت قدرتی حریفتان را زمین گیر کنید.این ریتم در اوج خستگی و در راند های ثانویه تاثیر خود را بیشتر نشان میدهد.

ریتم حمله سوم(گریز سریع سریع سریع)

نمونه ی تعداد ضربه=اسلیپ-۲-۳-۲

نمونه ی تعداد ضربه=اسلیپ-۲-۱-۱

نمونه ی تعداد ضربه=بلوک -۳-۲-۱

نمونه ی تعداد ضربه=پول-۱-۲-۱

اجرای این ریتم بسیار آسان است و تکنیک بسیار خوبی برای غافل گیر کردن حریفتان است.

استراتژی این ریتم این است که وقتی حریفتان به سمت شما حمله ور شد اولین  ضربه  را با یکی از تکنیک های دفاعی ” اسلیپ بلوک و پول” مهار کنید و ریتم حریف را بشکنید سپس با حمله ای رعد آسا در قالب مشت های سریع ریتم خود را اجرا کنید و کار را یکسره کنید.

ریتم حمله چهارم( سریع گریز قدرتی)

نمونه ی تعداد ضربه=۱-اسلیپ-۲

نمونه ی تعداد ضربه=۲-اسلیپ-۲

نمونه ی تعداد ضربه= ۲-رول-۲

طبق این ریتم شما بایستی ضربه ای سرعتی به حریف بزنید و کمی عقب بکشید گویا میلی به حمله ندارید ولی در همین حال با یک ضربه ی قدرتی و غافلگیرانه حریف را از پا در آرید ،  این ریتم برای تمرین بوکسورهای مبتدی توصیه می شود،از این ریتم در ثانیه های آخر شمارش وقتی که دفاع حریف شما شل می شود استفاده کنید احتمالا جواب خواهید گرفت.

ریتم حمله پنجم( سریع سریع سریع قدرتی)

نمونه ی تعداد ضربه=۱-۱-۱-اسلیپ-۲

نمونه ی تعداد ضربه=۱-۲-۱-اسلیپ-۱

نمونه ی تعداد ضربه=۱-۱-۲-اسلیپ-۲

نمونه ی تعداد ضربه=۱-۲-۳-اسلیپ-۳

یکی دیگر از ریتم های فوق العاده برای حمله که از یک فرار و ضربات قدرتی در انتها بهره میب رد این ریتم است،ابتدا باید با سه پانچ سریع تمرکز حریف را تخریب کنید با یک جابه جایی حریف را گیج و با ضربه قدرتی کار را تمام کنید.

بحث حمله

ما نیاز داریم بیشتر بدونیم تا بهتر باشیم.

حمله کردن چیست؟

میخواهیم در مورد حمله کردن در یک مسابقه بوکس حرف بزنیم و تحلیل کنیم. ما حتی با یک نگاه هم به نوعی به روح و روان حریفمون حمله میکنیم. حتی با زدن ضربه ساده و سبک جب که شاید به راحتی دفاع بشه حمله کرده ایم.اما ما حمله ای رو باید ترتیب بدیم که بتونیم امتیاز بگیریم و در آخر سلامت و ایمن بمونیم.

بذارید طور دیگه ای به یک حمله نگاه کنیم. یک حمله از یه جایی در رینگ یا بر روی کیسه شروع میشه و به جایی پایان پیدا میکنه. این مهمه که کجا و چطور حمله کنیم اما من فعلن در موردش حرفی ندارم. من میخوام یک حمله را از لحظه شروع تا پایان طراحی کنم.این حمله هر جایی میتونه صورت بگیره. پس هر لحظه و هر حرکت ما حمله ایست برای حریف.  

خوب ما حمله رو به ۳ بخش اصلی تجزیه میکنیم و برای هر بخشش برنامه ریزی میکنیم.

مراحل یک حمله:

قبل از اینکه وارد جزئیات حمله بشیم بوکسر های عزیز باید به خوبی بتونن ضربات و حرکاتشون را با هم ترکیب کنند. برای اطلاع بیشتر به بخش تکنیکهای وبلاگ و از آنجا مطالب مربوط به ترکیب کردن ضربات رو مطالعه و تمرین کنین. ما اول باید ترکیب کردن مشتهامون رو خوب یاد بگیریم چراکه در اینجا میخواهیم ترکیبات رو باهم ترکیب کنیم.

 یک حمله را به  ۳ بخش تقسیم میکنیم.

–          شروع

–          حمله

–          پایان

شروع:

خوب ما باید از یه جایی شروع کنیم دیگه. حتمن سوال پیش میاد که ما چطور شروع کنیم. آیا با جب شروع کنیم یا ضربه مستقیم ۲  یا با هوک و آپرکات؟ یا با گام برداشتن و شاید هم با داک و اسلیپ کردن؟

شما باید برای شروع کردن توانا باشید و تکیه کردن به یک روش کاری بسیار خطرناک است. سلیقه ای و شیوه ای بوکس نکنید. منطقی و با فکر کار کنید. خوب من چند نوع شروع کردن رو مثال میزنم تا بهتر شروع کردن رو درک کنیم. نا گفته نمونه که آیتمهای زیادی وجود  داره که بر نحوه شروع کردن حمله ما تأثیر میذاره. ادامه مطلب را بخونید.

–          اگر حریف شما بلند قد باشه و از دور مبارزه میکنه: خوب شما میتونید با ضربه به شکم شروع کنید. یا بذارید حمله کنه و در پاسخ شما با داک یا اسلیپ حمله خودتون را آغاز کنید.

–          اگر حریف شما قد کوتاه باشه: شما بهتره با چپ و یا راست مستقیم شروع کنید. رقص پاتون هم باید خوب باشه و خوب جابجا بشید.

–          اگر حریفتون با گارد مخالف شما بود: بهتره با ضربه دست مخالف(ضربه ۲ یا دست عقب) شروع کنید.

–          اگر حریفتون خیلی بسته عمل میکنه: شاید بخاید حریفتون را اذیت کنید تا بهتون حمله کنه و گاردش باز بشه و شما با یک ضد حمله اغاز کنید.

–          و…

مرحله دوم و بخش اصلی ترکیب ما حمله است- تا حالا  ما تلاش کردیم تا بتونیم شرایطی رو فراهم کنیم که حمله ای اثر گذار را انجام بدیم.

حمله:

مهمترین بخش ترکیب حجومی ماست که بیشترین تأثیر و امکان امتیاز گیری را دارد- دقیقن اینجاست که ما میتونیم ناک دان بگیریم.

نکته: هیچوقت به فکر صدمه زدن به کسی نباشید و به قصد ناک آوت کردن حمله نکنید. فقط برای ناک دان کردن حریف حمله کنید.

پایان:

بسیاری از بوکسرها بلافاصله پس از اتمام ضربات حمله میکنند. برای اینکه حریف نتونه مارو تعقیب کنه و یا بلافاصله حمله نکنه, ما از چند حرکت و ضربه استفاده میکنیم تا بین خود و حریف فاصله بیاندازیم و یا حمله احتمالی حریف را متوقف یا بی اثر کنیم.

 برای درک بیشتر به سراغ ترکیبهای هجومی میریم و  هر کدام را مورد بحث و تحلیل قرار میدیم.

جدول زیر توجه کنید.


پایان

حمله

شروع

۲-۱d-2p

۲b-5-2-3

۱-۲-۳p

۱-۲p-1…

۳-۴-۵-۶

۲-۱-۲

۳p-2-1p…

۳p-4-3-2

۱-۳-۲

۱p-1-1…

۵b-3-4-3-2

۱-۱p-2sl


خوب در ترکیب حجومی اول با ضربه دست جلو شروع میکنیم و سپس ۲ مستقیم میزنیم و پس از آن همراه با پیووت روی پای جلو هوک دست جلو رو میزنیم و بلافاصله ۲مستقیم به شکم میزنیم و با آپرکات دست جلو ادامه میدیم دوباره با ۲ مستقیم و سپس هوک دست جلو ادامه میدیم و سپس به بخش پایانی ترکیبمون میرسیم که کاور دادن به حمله خود و برگشتن به حالت تعادلمونه. حال با ۲ مستقیم و سپس همراه با داک ضربه دست جلو و بعد ضربه ۲ مستقیم همراه با پیووت به حمله خود پایان میدیم.

خوب حالا چکار کنیم؟

باید نفسی تازه کنیم. الان وقت نفس گرفتنه. آرامشتون را حفظ کنید روی تنفستون تمرکز کنید. بدون انجام حرکات بیهوده و به آرامی دور رینگ بچرخید و فاصله خود را با حریف حفظ کنید. نه اینکه مثل دیوانه ها دور رینگ بچرخید و انرژی خود را خالی کنید. هرگاه حریف خواست حمله کنه با جب یا ۲مستقیم متوقفش کنید و دورش بچرخید.

می توانید طور دیگه هم عمل کنید.

اول اینکه روی تنفستون تمرکز کنید. دوم در فاصله ای از حریف قرار بگیرید که حریف بتونه با کمی تلاش بهتون برسه. اگه مشت انداخت یک گام به عقب بردارید و با ضربات مستقیم ضد حمله کنید. تعداد ضرباتتون بالا زیاد نشه نهایتش ۴ ضربه. آخه باید نفس بگیرید برای یک حمله بزرگ دیگه. اما اگه دیدین یکی از ضربهاتون خوب نشست و میتونید ناکدان بگیرید ادمه بدید.

=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=*=

…………………….

…………………….

…………………….

 

========================

آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

 آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

 آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

آموزش حمله در بوکس

به این پست امتیاز دهید.
4,523 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۰ - در انتظار بررسی : 37
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.