آکادمی هنرهای رزمی زوزه

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر با تصویر و عکس

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
⭐️⭐️⭐️الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ 🖋 کاربر گرامی ؛ مطالب وبسایت زوزه مطابق با شئونات اسلامی است و مطالب روزانه مورد اصلاح و بررسی قرار می گیرند ؛ در صورت مشاهده ی هر گونه مورد غیر اخلاقی حتما گزارش دهید.⭐️⭐️⭐️
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

آکادمی زوزه در کانال تلگرام  کانال تلگرام آکادمی هنرهای رزمی زوزه در سروش

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

دسته بندی : آموزش بوکس - Boxing تاریخ : چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶

آموزش تکنیک های بوکس Floyd Mayweather

آنالیز حرکات و تکنیک ها

 

فلوید یک بوکسور حرفه‌ای اهل آمریکاست که تا کنون در تمام مسابقاتی که برگزار کرده است شکست‌ناپذیر بوده و از ۴۹ مسابقه خود ۴۹ پیروزی دارد.وی دوبار تاکنون در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۷ توسط مجله رینگ به عنوان بهترین مشت‌زن سال برگزیده شده است، وی همچنین در سال ۲۰۰۷ توسط کانون نویسندگان بوکس آمریکا (BWAA) به این عنوان رسید و تاکنون ۶ بار جایزه اسپی را که توسط ای‌اس‌پی‌ان اهدا می‌شود در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۰۸، ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ کسب کرده است.

در این قسمت به صورت کامل به آنالیز تکنیک های فلوید خواهیم پرداخت؛با ما همراه باشید.

 [stextbox id=”تست slug”]توجه: تا بارگذاری تصاویر متحرک و آموزشی شکیبا باشید.[/stextbox]

 

۱)دفاع بوسیله ی بالا آوردن آرنج

اولین ترفند فلوید نگه داشتن آرنج چپ به سمت بالا و داخل می باشد؛ این حرکت زمانی استفاده می شود که شخص قصد پیشروی یا تمایل به پیشروی داشته باشد.

برای اجرای این تکنیک شخص باید باسن خود را بالا نگه داشته سپس دست چپ و پس از آن آرنج را به سمت بالا حرکت دهد.حالت مناسب کمر و باسن باعث دسترسی و فضا برای نهایت آسیب رسانی به حریفتان می شود.

بالا آوردن آرنج سمت چپ می تواند نقش موثری در دفاع و بلوکه کردن ضربه دست راست حریف داشته باشد مخصوصا زمانیکه نزدیک به هم ایستاده اید ، زمانیکه چنین مانعی بین صورت و دست حریف قرار نگیرد به سادگی شما هدفی برای ضربه زدن خواهید بود.

نگه داشتن آرنج به سمت بالا و در عین حال مشت دست چپ به سمت پایین به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر دفاع درمقابل ضربه های حریف توانایی ضد حمله سریع در برابر گارد باز حریف مخصوصا برای قسمت میانی(شکم) را داشته باشید.

داشتن یک دست پایینتر نیز به شما کمک خواهد کرد تا مخصوصا در مواقع نزدیک شدن به حریف از ضربات محکم خود به شکم حریف استفاده نمایید.

اگر شخص از گارد بالا استفاده نمایید و دو آرنج را تا نزدیکی معده پایین آمده باشند می توان از ضربات رو به شکم جلوگیری کرد،البته نباید انتظار داشت که این حرکت از تمام ضربات به سمت شکم بتواند به خوبی دفاع نماید مگر اینکه در تمام طول مبارزه آنها را همزمان به سمت هم بکشید که این کار باعث مصرف انرژی بیش از اندازه از شما می شود مخصوصا برای افرادی که شکم برآمده تری دارند.

 

۲)کشیدن سر حریف

فلوید نیز پس از حمله های ناگهانی یا به ثمر نشستن ضربات از این تکنیک نیز استفاده می کند؛ موسلی یکی از حریفان فلوید پس از فایت به نحوه مبارزه وی اعتراض کرد زیرا فلوید بارها سر وی را در کلینچ به پایین کشیده بود.

نکته کلیدی در اجرای این تکنیک این است که فلوید سر حریف را به سمت پایین میکشد ، اینکار یک دفاع تهاجمی می باشد،او اینکار را زمانی انجام میدهد که مشت هایش به ثمر ننشسته اند و در حقیقت با اینکار قدرت ضد حمله از حریف را میگیرد.

 

۳)چرخش شانه

دفاع با شانه ها ؛ تکنیکی خاص که فلوید صاحب اصلی آن است.

برای آموزش اجرای این تکنیک می توانید به این مطلب مراجعه کنید در مورد این تکنیک فلوید نکته ی خاصی وجود ندارد فقط اینکه بعد از ضربه ی هوک با چرخش شانه ضربات راست حریف را مهار می کند.

استفاده از این تکنیک  در تمام افتخارات فلوید به وفور دیده می شود.

 

۴)گارد بالا-پرتاب جب

این تکنیک به دو بخش تقسیم میشود ، در بخش اول به این میپردازیم که چرا فلوید دو دست خود را بالا نگه میدارد؟

او این عمل را زمانی انجام میدهد که در لاک دفاعی فرو میرود.

 

دلیل انجام اینکار دو نکته است:

۱- اینکار باعث پیشروی حریف می شود و دست جب(دستی که مشت کوتاه را میزند) نزدیک تر به حریف قرار گیرد.

۲- اینکار باعث می شود که حریف احساس کند امنیت دارد درحالیکه این امنیت کاذب و غیرواقعی است.

 

تمام حریفان فلوید پس از این اتفاق در ذهن خود به این مسائل فکرمیکنند:

۱- چرا فلوید دستانش رو بالا آورده و گارد گرفته؟

۲- فلوید توی لاک دفاعی فرورفته! باید بهش حمله کنم!

۳- بنظر می رسه دارم کارمو خوب انجام میدم ، اون دوتا دستاش(گاردش)رو بالا گرفته…

اما در همین هین مرحله ی بعدی تکنیک فلوید نیز انجام می شود.یعنی پرتاب جب؛ این نوع جب با یک حرکت رو به پایین بازو انجام میشود و تاکید بیشتری برروی سرعت دارد تا قدرت!

معمولا زمانیکه یک بوکسور ضربه جب خود را روانه می کند ،  بازو در یک حرکت پرشی رو به جلو پرتاب می شود و همه اینها شروعش از شانه انجام خواهد شد.بنابراین زمانیکه شما با یک ضربه جب مواجهه می شوید شما پرش شانه سریع حریف را می بینید و سپس تمام بازو بصورت مستقیم رو به جلو حرکت میکند دقیقا شبیه یک مار!

جب پنجه مانندی که فلوید از آن استفاده می کند یک نسخه سرعتی تر از جبهای معمولی می باشد به مانند حرکت یک گربه که به سمت هوا پنجه می کشد.

دست جب معمولا برای اندازه گیری و سنجیدن فاصله و دسترسی با حریف استفاده می شود و اینکه بتوانید فاصله خود با حریف را در اندازه ی دلخواه تنظیم نمایید.زمانی که فاصله دلخواه تنظیم و ارتباط لازم برقرار شد شما می توانید به سوی حریف حمله کنید و ضربات بزرگتر و محکم تری بزنید.

چیزی که فلوید انجام می دهد این است که دست چپ را بالا نگه می دارد و آرنج خود را برافراشته می کند تا فاصله دلخواه شکل بگیرد و آن موقع وارد عمل می شود.البته که فلوید یکی از سریعترین بوکسورهایی هست که تاکنون وجود داشته ، و قبل از مبارزات حریفان خود را درک میکند و می فهمد.

او قبلا با کف دست ضربه را خیلی سریع به سوی حریفان روانه می کرد اما با ترکیب ضربات جب رعد آسا و سریع زمانیکه گاردش بالا قرار دارد باعث تعجب و غافلگیری حریفان می شود و او از این عنصر غافلگیری استفاده و بارها و بارها به حریف ضربه می زند.

 

۵)ساعد نابود کننده

گاهی اوقات فکر می کنم که می ودر از فنون گرپلینگ(کشتی) بیشتر استفاده می کند تا مشت زدن!

زمانیکه که می ودر یک مشت را نمی تواند به صورت حریف به درستی بزند و درواقع این مشت هدر می رود ، وی با استفاده از ساعد خود سپر دفاعی برای رسیدن به حریف ایجاد و گردن وی را می گیرد و کار را برای حریف در استفاده از موقعیت ضد حمله دشوار می سازد.

بنابراین اگر می ودر یک ضربه جب را از دست داد ، ساعد چپ خود را به سمت حریف پرتاب می کند و گردن او را می گیرد و او را از پیشروی منع می سازد درعوض یک ضربه کانتر اتک(ضد حمله) می زند.اگر شما مبارزات فلوید رو تماشا کرده باشید متوجه می شوید که وی پس از زدن هر ضربه دست راست را به سمت حریف روانه می سازد ، اینکار را به بهترین شکل درمقابل یهودا و ریکی هیتون جواب داد.

این مسئله بنظر میرسد به دلیل عدم توانایی آنها برای مقابله با ضد حمله دست راست فلوید بوده است. در بسیاری از موارد می ودر همچنین از بازوی دیگرش برای گرفتن و مهار حریف استفاده میکند.

از بخت بد موسلی ، او هم قربانی این تاکتیک می ودر شد ، می ودر این تاکتیک را حداقل ده ، بیست بار در هر راند در برابر وی پیاده میکرد. این حرکت نامبر وان و شماره اول فلوید می باشد ، شاید حتی ویرانگر تر از چرخش شانه.

زیرا این حرکت به شدت حریفان را خسته می کرد بعلاوه اینکه توانایی شان برای حمله به وی محدود می شد.

تاکتیک بسیار بسیار آزار دهنده ، همانطور که می بینید ، می ودرهمیشه به وسیله حملات حریفان را آزار نمیداد بلکه مثلا در مقابل موسلی وی قدرت تحرک ماهیچه هایش را از وی گرفت و سپس وی از نظر روانی بهم ریخت و تمرکز خود را از دست داد.

موسلی سعی می کرد که از بالای ساعد و بازوی می ودر مشت های خود را به سمت صورتش روانه کند اما مشکل اینجا بود که ساعد و بازوی می ودر اجازه نمیداد که مشت های وی مستقیما به می ودر برسند.

در این زمان موسلی تصمیم به زدن هوک راست و یا ضربات مشت با زاویه بالا گرفت اما می ودر به سادگی با کشیدن سرش به سمت عقب و جای خالی دادن این حرکت را خنثی می کرد.

 

 

۶) جاخالی و ضربه ی راست

گاهی اوقات محمد علی نیز از این تاکتیک استفاده می کرد ، حرکت به سمت راست(تمایل به راست) یکی دیگر از تاکتیک های مورد علاقه می ودر برای زدن ضد حمله ها است.

 

وی بدن خود را معمولا به سمت جلو میکشید و از آن بعنوان یک طعمه برای حریف استفاده میکرد تا اینکه حریف مشت پرتاب نماید… سپس می ودر به سادگی با کشیدن سرش به سمت عقب(جای خالی) از این ضربه فرار می کرد ، و سپس با یک ضربه دست راست ضد حمله باز می گشت

تفاوت بین محمد علی و فلوید می ودر در اجرای این تاکتیک آن بود که فلوید این مسائل را در حالت ایستا و ثابت انجام می داد اما علی می توانست همین مسائل را در حرکت و تکان خوردن نیز انجام دهد.(یک کار باورنکردنی!!)

 

 

۷) گارد باز

تاکتیک گارد باز یک مسئله جدید در برنامه ریزی و استراتژی مبارزات نیست … دیده شده که بسیاری از بوکسورها از این مسئله استفاده میکنند.

در این تاکتیک نیاز است که شما خیلی زیرک و صاف و یکدست و به عبارتی مانند ماهی لیز باشید زیرا هرموقع که نیاز باشد باید به سمت عقب حرکت کنید تا از مشت های حریف در امان بمانید ، حتی تا حدی که حریف نتواند شما را لمس نماید و یا نیازی به دفاع نداشته باشید.

هرچند که زدن مشت با اسلیپ و جابه جایی بدن یک مورد بسیار پیچیده و سخت می باشد ، و فرد باید چنین مهارتی را کسب نماید اما در این تکنیک بایستی گارد خود را باز نماید و بگذارد که حریف به سمتش حمله ورشود و بعد از آن از مشت حریف ، فرارکند و بگذارد که حریف فقط هوا را لمس نماید.

یک جزئیات مهم در این مسئله وجود دارد تمام ترفند گارد باز خلاصه میشود در تسلیم کردن و از دست دادن گارد! باید این طرز فکر را به حریف غالب نمایید که فکرکند شما آنجا ایستاده اید و سعی در بلاک کردن ضربه خواهید داشت.

توجه داشته باشید به نحوه نگه داشتن گارد فلوید  بنظرمیرسید کاملا به گارد تعهد دارد و این دقیقا طعمه بود.

 

به دو دلیل گارد باز را انجام می دهند:

۱- فرصت بهتر برای ضد حمله و زدن ضربات:

مزیت بزرگ در این مسئله آن است که حریف هوا را مشت بزند ، این بدان معناست که بدن وی برای یک دوره تقریبا طولانی آسیب پذیر می شود و در این زمان می توانید چند ضد حمله موثر روی او اجرا کنید.

۲- کنترل از راه دور / حیله گری:

مزیت حیله گرانه ی تاکتیک گارد باز این است که می توانید جهشی به سمت حریف خود داشته باشید ، زمانی که آنها فکرمی کنند که ضربه شما به آنها نمی رسد شما با یک جهش می توانید اینکار را میسر سازید اینکار می تواند ساده تر و بهتر شود اگر پشت سرش یک ضد حمله بزنید.

۳-آسیب پذیری تقریبا صفر

یکی از دلایل دیگر  این است که احتمال برخورد ضربه ی حریف را به صفر می رسانند و با این کار حتی احتمال کوچکترین آسیب ها را نیز به صفر می رسانند.

 

 

۸) هل دادن

می ودر برای ایحاد فضا برای ضربه زدن از هل دادن نیز استفاده می کند.

می ودر همیشه به دنبال فرار است بجای همیشه مشت زدن راه خروج را پیدا میکند.

آیا می توانید این ریسک را به جان بخرید که حریف را به عقب هل دهید؟ آن هم زمانیکه امکان دارد ضربه دریافت نمایید؟

دو مکان وجود دارد که شما میتوانید به حریف فشار وارد نمایید:

۱- سر: سر یک اهرم است که بدن را کنترل می نماید ، فشار و هل دادن سر به سمت بالا باعث می شود که ضربات حریف به سمت بالا متمایل شوند.

۲- شانه: بهترین زمان برای هل دادن و فشار آوردن بر شانه زمانیست که حریف میل حرکت به سمت عقب را دارد ، شما میتوانید از شانه خود فشار را برحریف وارد نمایید و او به سمت عقب روانه می شود آنوقت درصورت به وجود آمدن موقعیت مناسب می توانید به حریف ضربه بزنید.

 

۹) سر و هوک

می ودر به دلیل مسائل تهاجمی یا تدافعی همواره سر خود را تکان می دهد !

هل دادن با سر می تواند باعث هدر رفتن انرژی رقبا شود ، می ودر نیز از هل دادن و فشار با سرش استفاده می کند (اشتباه در این امر می تواند باعث دریافت آپرکات های سنگین و خطرناک شود.)

در مبارزه ، جابه جایی و حرکت می ودر بسیار زیاد می باشد در زمانیکه نمی تواند ضربه ای را به حریف وارد نماید با یک انتقال و جابه جایی به سمت حریف سر خود را به حریف می چسباند و در امان نگه می دارد اگر نمیتوانست سر خود را به قدر کافی بالا نگه دارد با ساعد از آن محافظت میکند

در زمانهایی که دیگر هیچ فضایی برایش وجود ن دارد، او  سر خود را به سمت داخل نگه می داشت و از ضربات هوک استفاده می کند.

گاهی با دست حریف را مهار و سپس او را دور می زند البته  این حرکت منحصر به فرد می ودر نیست.

بیشتر تیموتی بردلی یا برنارد هاپکینز از این تاکتیک بهره می برند.

 

 

۱۰)  هوک کف دست

ضربه هوک کف دست از حرکات مورد علاقه ی می ودر است و گاهی اوقات با این روش هوک های چپ سنگین و شدیدی را به سمت حریفان روانه می دارد.

و برخی اوقات هم  فقط به دلیل برهم زدن ریتم و تمرکز حریف بعلاوه موقعیت مناسب ناگهانی ضربه هوک کف دست خود را می زند.

درمقابل موسلی ، زمانیکه فلوید از هوک کف دست بهره می برد شما متوجه دو نکته کلیدی خواهید شد ، یکی زمانیکه موسلی ضربه را داکی(جای خالی) می کند و دیگری زمانیکه موسلی تلاش میکند تا به درون برگردد!(گارد خود را حفظ نماید)

می ودر همچنین با استفاده چندین باره از همین حرکت ریکی هیتون را نابود کرد.

تمام کار فلوید همین بود … همینکه فلوید برخی اوقات هوک کوتاه سریعی روانه میکند ، چیزی که باعث شد تمرکز و ریتم مبارزه موسلی از کار بیفتد و او مجبور به حفظ حالت دفاعی باشد ، سپس فلوید در اطراف او موضع خود را حفظ کرد و مانند یک ماتادور منتظر فرصت مناسب شد تا ضربات اساسی تر را بزند.

 

 

 

[stextbox id=”stb_style_887486″]

به امید پیشرفت بوکسورهای پارسی زبان

موفق و پیروز باشید.

[/stextbox]

 

 

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

آموزش بوکس به سبک فلوید می ودر

به این پست امتیاز دهید.
4,180 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۶ - در انتظار بررسی : 36
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ADMiN
سعيد
شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۶
پاسخ

عالی بود.متشکرم

ADMiN
ADMiN
شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۶
پاسخ

خواهش میکنم دوست عزیز وظیفس.

ADMiN
علیرضا
یکشنبه , ۱۲ شهریور ۱۳۹۶
پاسخ

سلام. در اکثر این حرکات تکنیک دیده نمیشد بلکه در بوکس این حرکات کاملا خطا و نشانگر بوکس کثیف است.

ADMiN
ADMiN
یکشنبه , ۱۲ شهریور ۱۳۹۶
پاسخ

بله متاسفانه ۵۰ برد متوالی و هیچ باختی با استفاده از همین تکنیک ها…

ADMiN
ابوالفضل
چهارشنبه , ۱۵ فروردین ۱۳۹۷
پاسخ

به نظر من نشون میده که در رینگ می توان به اصول پای بند نبود . خوشم نیومد از این سبک مبارزه .
ولی خیلی ممنون از سایتتون که این مطلب رو بررسی کرده . دمتون گرررررررررررررررررررررم

ADMiN
ADMiN
چهارشنبه , ۱۵ فروردین ۱۳۹۷
پاسخ

هیشکی از سبک این خوشش نمیاد امیدوارم یکی پا شه سرویسش کنه با این سبک مسخرش.