آکادمی هنرهای رزمی زوزه

آموزش دفاع شخصی - شناسایی سلاح سرد - آکادمی هنرهای رزمی زوزه

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
⭐️⭐️⭐️الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ 🖋 کاربر گرامی ؛ مطالب وبسایت زوزه مطابق با شئونات اسلامی است و مطالب روزانه مورد اصلاح و بررسی قرار می گیرند ؛ در صورت مشاهده ی هر گونه مورد غیر اخلاقی حتما گزارش دهید.⭐️⭐️⭐️
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷

آکادمی زوزه در کانال تلگرام  کانال تلگرام آکادمی هنرهای رزمی زوزه در سروش

آموزش دفاع شخصی سلاح سرد

 چطور سلاح سرد فرد مهاجم را قبل از حمله شناسایی کنیم

بعضی وقت‌های با افرادی درگیر می‌شوید که از آنها بزرگتر، قویتر و شاید هم تمرین‌دیده‌تر باشید. اینطور مواقع ممکن است با خودتان فکر کنید مشکلی نیست، می‌توانم از پس او برآیم. اولین حمله‌اش را دفع، فاصله را کم و برای زمین‌گیر کردن او به سمتش حرکت می‌کنید. او چند ضربه به قفسه سینه‌تان می‌زند اما ضرباتش آنقدر سنگین نیستند که نتوانید برابرش مقاومت کنید. او را به زانو درمی‌آورید و می‌افتد آن موقع است که متوجه خونریزی پهلوی‌تان می‌شوید. چیزی که آن موقع متوجه نشدید این بود که او نه با مشت بلکه با چاقو به شما ضربه زده است و حالا دچار خونریزی شده‌اید و به دردسر بزرگی افتاده‌اید.

فیلم زیر را که موقعیتی این چنینی را نشان می‌دهد را تماشا کنید:

افراد زیادی که با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفته‌اند می‌گویند که در ابتدا متوجه چاقو خوردن‌شان نشده‌اند. آنها می‌گویند که فکر می‌کردند فقط قرار است مشت و لگد در کار باشد و در گرماگرم درگیری حتی نفهمیده‌اند ضرباتی که به سینه‌شان وارد شده ضربات چاقو بوده نه مشت و بعد از مدتی فهمیده‌اند که چاقو خورده‌اند. بسته به جایی از بدن‌تان که چاقو می‌خورید، شما زمانی ممکن است متوجه چاقو خوردن‌تان شوید که دیگر خیلی دیر شده است.

 

فرض را بر این بگیرید که هر کسی به شما حمله می‌کند مسلح است

اساساً شما در هر درگیری باید اینگونه فرض کنید که هر کسی که با شما وارد یک نزاع شده، مسلح است. چاقو رایج‌ترین سلاح مخفی است. از کله‌خراب‌های مست کلوب‌های شبانه گرفته تا کارتن‌خواب‌های بی‌خانمان، هر کدام‌شان به آسانی می‌تواند حامل یک چاقوی مخفی باشند. در هر حال تعداد افرادی که یکی از این چاقوها را حمل می‌کنند خیلی بیشتر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید. آن فردی که می‌خواهد با شما وارد یک درگیری شود قطعاً آدم بدی است که احتمالاً هم سلاح دارد. جدا از چاقو، سرنگ و بطری‌های شکسته و حتی چیزهایی مانند چکش را هم می‌شود طوری پنهان و در مبارزه علیه شما استفاده کرد که متوجه آن نشوید. راه‌های زیادی هست که این اشیا را بتوان پنهان کرد پس یاد بگیرید که حواس‌تان به مسلح بودن حریف باشد.

 

همیشه چشم‌تان به دستان فرد مهاجم باشد

اگر نمی‌توانید دستان فرد مهاجم را ببینید، باید فرض را بر این بگذارید که او در دستش سلاح برای ضربه زدن به شما دارد. اگر بازوهایش را در هم قفل کرده (دست به سینه ایستاده) شاید در مشت‌هایش و زیر بازوهایش چیزی جاسازی کرده است. اگر با زاویه دارد به سمت شما حرکت می‌کند طوری که یکی از شانه‌هایش به سمت شماست و دیگری پشت خودش، بهتر است شدیداً حواس‌تان را جمع کنید. حتی اگر چاقویش را در دستش نگرفته باشد، راه‌های زیادی هست که می‌تواند آن را در جایی از بدن و لباس‌هایش قرار داده باشد. یکی از متداول‌ترین محل‌ها برای پنهان کردن چاقو زیر کمربند است. راه‌های زیادی هست که می‌توان یک چاقوی کوچک را پشت‌تان، در قلافی دور گردن‌تان یا زیر پیراهن‌تان پنهان کنید. جیب‌ها و کفش‌ها هم محل‌های دیگری هستند که می‌شود این کار را انجام داد.

شما می‌توانید میزان هوشیاری‌تان از مسلح بودن افراد را با زیر نظر گرفتن آنها وقتی که دارند در خیابان از کنارتان رد می‌شوند یا نزدیک یک آبسرد کن ایستاده‌اند، افزایش دهید. آیا می‌توانید هر دو دست‌شان را ببینید؟ آیا دستان‌شان خالیست؟ آیا یکی از دست‌هایشان را پشت ران‌شان گرفته‌اند؟ حتی اگر بتوانید هر دو دست‌شان را ببینید، ممکن است چاقو را پشت مشتی گره کرده گرفته باشند. آیا او دستش را داخل جیبش فرو برد؟

 

فاصله‌تان را حفظ کنید و آماده دویدن باشید

اگر به هر دلیلی شما نمی‌توانید هر دو دست فردی که به سمت‌تان حمله می‌کند را ببینید و مطمئن شوید که آنها خالی هستند، باید از آن شخص بیشتر فاصله بگیرید. اگر دارد به سمت‌تان می‌آید یا روبه‌روی‌تان ایستاده و دارد مشاجره می‌کند،‌ مطمئن شوید که بیشتر از طول یک دست با او فاصله دارید. مدت زمانی که برای بیرون آوردن یک چاقوی پنهان شدن و گرفتن آن به سمت شما لازم است خیلی نیست ضمن اینکه آن شخص وقتی چاقو در دست دارد دامنه حمله‌اش به شما بیشتر می‌شود. بنابراین شما مدام باید چهره او را و هر کدام از دستانش را نگاه کنید و به محض اینکه دیدید یکی از دست‌های او ناپدید شد یا او ناگهان یک قدم سریع به سمت‌تان برداشت، به عقب بپرید. فرقی ندارد که شما چه تمرینی انجام می‌دهید، وقتی که دیدید شخصی به سمت‌تان چاقو گرفته، اول و بهترین گزینه‌تان فرار کردن است و اینکه مطمئن شوید میان شما و آن شخص برای شروع دوباره خوب به اندازه کافی فاصله ایجاد شده است.

 

آکادمی هنرهای رزمی زوزه

آموزش دفاع شخصی – شناسایی سلاح

به این پست امتیاز دهید.
1,199 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۰ - در انتظار بررسی : 22
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.