آکادمی هنرهای رزمی زوزه

آموزش بوکس مانی پاکیائو با تصاویر متحرک و توضیحات کامل

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
⭐️⭐️⭐️الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ 🖋 کاربر گرامی ؛ مطالب وبسایت زوزه مطابق با شئونات اسلامی است و مطالب روزانه مورد اصلاح و بررسی قرار می گیرند ؛ در صورت مشاهده ی هر گونه مورد غیر اخلاقی حتما گزارش دهید.⭐️⭐️⭐️
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

آکادمی زوزه در کانال تلگرام  کانال تلگرام آکادمی هنرهای رزمی زوزه در سروش

آموزش بوکس مانی پاکیائو

دسته بندی : آموزش بوکس - Boxing تاریخ : شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

آموزش بوکس به سبک مانی پاکیائو manny pacquiao ( چپ دست )

آموزش بوکس مانی پاکیائو

 

مانی پاکیائو یک بوکسور فیلیپینی و چپ دست است او همچنین در رشته‌های بسکتبال، بازیگری و خوانندگی نیز فعالیت دارد.

پکمن (از القاب ایشان) در سن ۳۲ سالگی برای مجلس نمایندگان فلیپین انتخاب شد و به فعالیت‌های سیاسی ادامه داد. او اولین و تنها ورزشکاری است که در ۸ وزن مختلف به قهرمانی جهان رسید که در ۴ کلاس وزنی او به صورت پیاپی این قرمانی‌ها را بدست آورد.

در این قسمت قصد داریم فنون و تکنیک های این بوکسور حرفه ای را مورد بررسی قرار دهیم.

[stextbox id=”تست slug”]توجه: تا بارگذاری تصاویر متحرک و آموزشی شکیبا باشید.[/stextbox]

 

۱- دفاع کردن و جب زدن

آموزش بوکس مانی پاکیائو

 

مانی پاکیائو در مبارزات خود به اطراف حرکت می کند و با این کار حریف فکر میکند که وی قصد درگیر شدن و هجوم را ندارد به محض اینکه آنها اقدام به زدن ضربه جب (مشت سریع و کوتاه) برای محک زدن بکنند مانی با یک ضربه جب ضد حمله سریع کار آنها را خنثی و دفاع میکند؛توجه داشته باشید که اگر می خواهید این تکنیک را به کار ببرید باید بلافاصله بعد از ضربه ی حریف جب را پرتاب کنید.

 

۲- ضد حمله ی با هوک راست 

آموزش بوکس مانی پاکیائو

 

پاکیائو با استفاده از هوک راست جواب ضربات راست و چپ را می دهد.

نحوه انجام این حرکت توسط مانی بسیار شگفت انگیز است زیرا معمولا حریفان نسبت به وی از دسترسی و قد بلند تری برخوردار هستند.

پاکیائو سرش رو همواره موقع ضربه(جب) زدن حریف جا به جا می کند و پس از آن هوک راست را در جواب حریف اجرا می کند

 

 

۳- ضربه ی سوپرمن

آموزش بوکس مانی پاکیائو

 

احتمالا می توان این حرکت پاکیائو را معادل با حرکت سوپرمن پانچ دانست.

این مسئله بسیار نا محسوس هستش اما اگر شما بصورت دقیق توجه کنید می بینید که وی در تمام مدت از چنین حرکتی بهره میبرد.

این مسئله باعث میشود که وی همواره برروی نوک پا قرار داشته باشند و به مانی کمک میکند تا حریفان تهاجمی خود را مهار و کنترل نماید.

او به سرعت کمر خود را به سمت جلو سوق می دهد  درحالیکه یکی از پاهای خود همواره ثابت برروی زمین قرار دارد.

این مسئله دقیقا مانند یک سوپرمن پانچ غافلگیر کننده می باشد با این تفاوت که همواره یک پا بصورت ثابت برروی زمین کاشته می شود.

گاهی اوقات پای سمت چپ و بعضا پای سمت راست برروی زمین نگه داشته می شود.

 

۴- ضربه های متوالی جب

آموزش بوکس

 

پاکیائو دو ضربه دست چپ پشت سرهم روانه می کند او بصورت دزدکی و نامحسوس به سمت جلو پیش می رود این یکی از تکنیک های بوکس می باشد که دست کم گرفته شده است.تنها چند ماه قبل دیدیم که ژان پاسکال توانست دقیقا با همین ترفند حریفی که شانس پیروزی بیشتری داشت(در نظرسنجی) چاد داوسون را شکست دهد؛ پاکیائو از این روش سالهاست که بهره می برد.

من این حرکت را صدها بار انجام داده ام و باید به شما بگویم که راز اصلی این حرکت در جابه جایی و حرکتهای پا می باشد.این ترفند همچنین می تواند بعنوان یک ترفند دفاعی محسوب گردد از آنجاییکه دو ضربه پشت سرهم دست چپ اغلب باعث می شود که حریف در حالت دفاعی و گارد بالا قرار بگیرد  هیچ خطری مانی را تهدید نمی کند.

این یکی از ترفندهای عالی می باشد؛ لازم نیست حتما مشت را با قدرت بسیار زیادی پرتاب کنید با جابه جایی مناسب وضربات زیرکانه حریف در لاک دفاعی فرو می رود و این تکنیک او را بسیار آسیب پذیر می سازد.

 

۵- گارد مثلثی

آموزش بوکس

 

هیچ کس دیگر از این تکنیک استفاده نمی کند.او از این ترفند زمانی بهره میبره که خسته شده …مانی مشت خودش رو در برابر صورتش نگه میداره و آرنجش  رو به سمت حریف می گیره…این مسئله بسیار غیرمعمول هستش زیرا توی بوکس معمولا گفته میشود که از آرنج برای دفاع صورت استفاده نشود و فقط از اونها برای دفاع از بدن و شکم بهره بگیرند.

دلیل محکمی برای این حرکت مانی ندارم اما  حدس می زنم  به این دلیل که حریفان وی جثه بزرگتر و قدی بلندتر از پاکیائو دارند در نتیجه دسترسی آنها به قسمتهای پایین پاکیائو کمتر است

 

البته خیلی شگفت انگیز نیست چون این گارد در موآی تای و کیک بوکس استفاده می شود و بیشتر در دفاع کردن مقابل ضربات پا به سر استفاده می شود.

پس طبیعتا این گارد در برابر ضربات سنگین بسیار موثر محسوب می شود.

تنها ضعف این مسئله آن است که وقتی آرنج خود را برای دفاع در این حالت بالا بیاوریم شکم و بخش میانی بدن بدون دفاع رها می شود و احتمال آسیب پذیری از این ناحیه وجود دارد.

 

۶- گام چپ ، ضربه چپ

 

هر بوکسور گارد چپی که می خواهد در برابر حریف گارد راست قرار بگیرد باید این نکات را بداند.مانی پاکیائو خیلی خوب این تکنیک را جلوی حریفان راست دست انجام می دهد و همه باید بدانند که وی چگونه اینکار را می کند.

آموزش بوکس

بعنوان یک چپ دست ، پاکیائو صبر می کند تا حریف ضربه مشت چپ خود را به سمت وی روانه کند ، به محض اینکه حریف اینکار را انجام داد قدمی به سمت راست یا چپ خویش برمیدارد و سر خود را هم به سمتین خم می کند بطوریکه ضربه دست حریف از بالای آن عبور میکند سپس برروی پاشنه ی پا میچرخد و یک ضربه دست چپ یا راست برای ضد حمله می زند.

شما غالبا نمی توانید چنین چیزی را از تلویزیون مشاهده بکنید زیرا پاهای بوکسورها در هنگام پخش معمولا نشان داده نمی شوند.

 

۷- جب عمودی

آموزش بوکس مانی پاکیائو

 

معمولا چپ گارد ها این مزیت و برتری را به همراه دارند که در زمان زدن ضربات جب نگران دریافت ضد حمله جب نیستند.

به همین دلیل ، بسیاری از چپ گاردها می توانند به سادگی ضربات مشت ترکیبی خود را  اتمام برسانند و با خیال راحت عقب نشینی کنند.

پاکیائو یک مرحله جلوتر می رود و به جای اینکه با یک جب حرکت ترکیبی را به اتمام برساند وی یک ضربه جب عمودی می زند که گارد حریف را میشکافد و امتیاز بیشتری در پی دارد.

 

۸- دفاع ساعد

آموزش بوکس

 

پاکیائو در بهره گیری از ساعد بسیار باهوش عمل میکند ، اگر شما توجه کنید که وی چگونه ساعد خود را حرکت میدهد شما پی خواهید برد که وی با حرکاتی ظریف و دقیق حریفان را به سمت گوشه های رینگ هدایت میکند.

وی از ساعد های خود اغلب بعنوان سپر دفاعی برای نگه داشتن و بلاکه کردن ضد حمله های حریفان ، بطوریکه می تواند در برابر مشت های حریفان بدون فرار کردن مقابله کند استفاده می کند.

 

۹- اورهند چپ

آموزش بوکس

 

اسم این حرکت  اورهند چپ دست است زیرا پاکیائو معمولا علاقه داره که ضربات مشت سنگین خودش را از پشت به سمت حریفان روانه کند.

ضربه اورهند او به مانند یک منجنیق هستش زیرا از فاصله ی عقب تر پرتاب می شود.

پاکیائو سر خود را به سمت جلو خم میکند تا طعمه ای را به حریف بدهد ، حریفان وی نیز با اینکار مشغول می شوند؛آنها در اینصورت دیگر قدرت دیدن ضربه اورهند مانی را ندارند که از پشت به سمت آنها می آید.

اگر شما مبارزه ی ریمچ و دوم پاکیائو درمقابل خوآن مانوئل مارکز را تماشا بکنید متوجه میشوید که از همین تکنیک اورهند دست چپ از عقب استفاده کرده بود.

و اگر به مبارزه با ریکی هیتون برگردیم ، یادتون میاد که مانی از ضربه اورهند دست چپی استفاده کرد که از عقب پرتاب شد و دقیقا به چانه ی ریکی اصابت کرد.

شناسایی این ضربه کمی سخت هستش و از ناحیه کور پرتاب میشود اما بسیار موثر وخطرناک می باشد.

 

۱۰- چپ بالا ، چپ پایین

آموزش بوکس

 

این یکی از توصیه های قدیمی بوکس می باشد که مربیان به شاگردان خود می گویند ، همیشه حواستون به بالا و پایین باشد.

پاکیائو ضربات ترکیبی خود را به اینصورت می زند ، ابتدا یک ضربه چپ به سمت سر حریف می اندازد سپس به دنبال آن ضربه جب میزند و سپس این حرکت ترکیبی را با ضربه هوک چپ به بدن تمام میکند.

درحالیکه حریفان انتظار یک ضربه معمولی را دارند دو ضربه پشت سرهم به سر باعث میشود که آنها تمرکز خود را برای دفاع از این ناحیه بگذارند درحالیکه مانی هوک چپ خود را به بدن می نشاند.

به یک بوکسور معمولی توصیه نمیکنم که این مهارت را در ابتدای  آموزش بوکسش تمرین کند مانی این تکنیک ها رو از پشت و فاصله اجرا می کند سرعت دیوانه وار مانی او را در اجرای این تکنیک ها یاری می دهد.

 

[stextbox id=”stb_style_887486″]

به امید پیشرفت بوکسورهای پارسی زبان

موفق و پیروز باشید.

[/stextbox]

 

آموزش بوکس مانی پاکیائو

آموزش بوکس مانی پاکیائو

آموزش بوکس مانی پاکیائو

آموزش بوکس مانی پاکیائو

آموزش بوکس مانی پاکیائو

آموزش بوکس مانی پاکیائو

آموزش بوکس مانی پاکیائو

آموزش بوکس مانی پاکیائو

 

 

به این پست امتیاز دهید.
3,775 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۳ - در انتظار بررسی : 32
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

ADMiN
بهنام عالی
جمعه , ۲۳ تیر ۱۳۹۶
پاسخ

به امید موفقیت همه ی ورزشکاران ایران با هرزبانی

ADMiN
میلاد
چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
پاسخ

ممنون بابت مطالب عالی تون سعی می کنم حتما استفاده کنم
موفقیت تو ورزش هایی مثل بوکس تو ایران مثل این میمونه که از هر طرف با زاویه ۳۶۰ درجه بهت شلیک بشه و تو زنده بمونی

ADMiN
ADMiN
چهارشنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۷
پاسخ

موفق و موید باشید.