آکادمی هنرهای رزمی زوزه

آموزش دفاع شخصی - روش های سابمیشن - آکادمی زوزه

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
⭐️⭐️⭐️الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ 🖋 کاربر گرامی ؛ مطالب وبسایت زوزه مطابق با شئونات اسلامی است و مطالب روزانه مورد اصلاح و بررسی قرار می گیرند ؛ در صورت مشاهده ی هر گونه مورد غیر اخلاقی حتما گزارش دهید.⭐️⭐️⭐️
پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

آکادمی زوزه در کانال تلگرام  کانال تلگرام آکادمی هنرهای رزمی زوزه در سروش

آموزش دفاع شخصی – روش های سابمیشن

در دفاع شخصی شما حداقل به چند تکنیک تسلیم کردن در انبار سلاح‌های‌تان نیاز دارید. شکستن دست یا بیهوش کردن افراد با بند آوردن مسیر تنفس‌شان، اغلب اوقات استراتژی موثرتر و امن‌تری نسبت به ایستادن روبه رو فرد مهاجم و پرتاب مشت‌های محکم بی‌هدف است. اکنون وقتی که پای تکنیک‌های تسلیم کننده به میان می‌آید شما هزاران گزینه دارد: قفل کردن دست‌ها، انواع خفه کردن‌ها، قفل کردن مچ‌ها، پیچاندن گردن، کوباندن صورت و …

با این حال زمان تمرین همیشه محدود است پس شما باید تمرکز کنید. تمرینات‌تان را بر اساس تکنیک‌هایی که به شما حداکثر بهره‌وری را در حداقل زمان می‌دهد اولویت‌بندی کنید.در ویدئوی زیر من شما را با ۳ تا از مهمترین تکنیک‌های تسلیم کردن حریف در دفاع شخصی آشنا می‌کنم.در بخش زیر ما وارد جزئیات بیشتری می‌شویم و به شما چند منبع دیگر که می‌توانید به شما در تمرینات‌تان کمک کند، معرفی می‌کنید. ابتدا این کلیپ ۵:۴۲ دقیقه‌ای را تماشا کنید:

در ویدئوی بالا، من درباره سه تا از مهمترین تکتیک‌های تسلیم کردن حریف در دفاع شخصی توضیح دادم که شامل خفه‌کردن گیوتینی، خفه کردن پشت برهنه و قلاب پاشنه می‌شوند. حالا بیایید هر کدام از این تکنیک‌های تسلیم کردن حریف را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

 

۱- تسلیم کردن گیوتینی

دفاع شخصی سابمیشن گیوتینی

متداول‌ترین کاربرد تکنیک خفه کردن گیوتینی از منظر دفاع شخصی، مجازات کردن شخصی است که دارد از مقابل به سمت شما یورش حمله می‌کند و سعی دارد به شما ضربه بزند. این تکنیک اما می‌تواند برای تمام کردن کار یک نفر بعد از آنکه او را با یک ضربه به کشاله، ضربه زانو به بدن یا ناتوان کرده‌اید یا بعد از گلاویز شدن او را موقتاً زمین‌گیر کرده‌اید، مورد استفاده قرار بگیرد. از من گاهی اوقات پرسیده می‌شود اگر شخصی که شما با دو دست‌تان دور گلویش حلقه زده‌اید، در همان حالت یک سلاح دربیاورد، چقدر ما را خطر تهدید می‌کند.

اگرچه رخ دادن چنین اتفاقی از نظر تئوری امکان پذیر است (و شما قطعاً باید تا جای ممکن حواس‌تان به دو دست او هم باشد) اما اگر فن خفه کردن گیوتینی برای تسلیم کردن حریف، درست انجام شود، این یک فن طولانی و آهسته نیست. بنابراین اگر این حرکت خیلی سریع انجام شود می‌تواند قامت یک نفر را آنقدر کامل بشکند که در آن لحظه آن فرد به هیچ چیزی جز نشکستن گردنش فکر نمی‌کند و ذهنش به سمت دسترسی پیدا کردن به چاقو یا دیگر سلاح همراهش نمی‌رود.

به همین مشابه، برخی مردم نگران استفاده از گیوتین ایستاده هستند چون در این حالت قسمت کشاله از نظر تئوری در معرض ضربه است. یک بار دیگر باید گفت که این تکنیک یک فن ۱۰۰درصد امن نیست اما واقعیت این است که اگر شما گردن طرف مقابل را خم کنید تا قامتش شبیه علامت سوال شود، آن وقت شاید او حتی نخواهند توانست کشاله ران شما را پیدا کند که بخواهد به آن‌ها مشت بزند چه برسد به آن که این کار را با مشت‌هایی قدرتمند انجام دهد.

نکته بعدی که باید درباره تکنیک خفه کردن گیوتینی بدانید این است که فقط یک مدل خفه کردن گیوتینی وجود ندارد. حداقل ۱۲ مورد مختلف مهم (گیوتین ایستاد، گیوتین ۱۰ انگشتی، کودیتاین، گیوتین دست داخل، گیوتین RNC جلو و …) وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

فن مورد علاقه فعلی من نامش «مارسلوتین» است و من شیوه اجرای آن را در ثانیه ۲۷ این ویدئو که در سایت یوتیوب قرار گرفته نشان داده‌ام. این تکنیک با سرعتی باورنکردنی سریع اجرا می‌شود و نیاز هم ندارد که یک بالا تنه‌ یک تنی داشت باشید. علاوه بر این، این تکنیک آنقدر قدرتمند است که حتی اگر حریف شما بتواند از دست شما فرار کند، آنقدر ترسیده است که احتمالاً دوباره هوس نخواهد کرد به سمت‌تان نزدیک‌شود.

اینکه شما برای یادگیری هر یک از این مدل‌ها وقت زیادی می‌گذارید یا نه اهمیتی ندارد، اگر که آن مدل متناسب فرم بدن شما باشد. اما چگونه بفهمید که کدام یک از مدل‌های این تکنیک متناسب فرم بدن شماست؟ وقتی از یکی از مدل‌‌های این فن را به صورت منظم در نزاع‌های‌تان برای تسلیم کردن یک حریف سرسخت استفاده می‌کنید!
پس به پیش بروید و کمی تکنیک خفه کردن گیوتینی – هر مدلش – را به انبار سلاح‌های‌تان برای تسلیم کردن حریف در نزاع‌‌های خیابانی اضافه کنید.

 

۲- تسلیم حریف با فن خفه کردن پشت برهنه

آموزش دفاع شخصی

فن خفه کردن پشت برهنه (که با عناوینی مثل RNC، شیرکُش، نگه‌داشتن خواب‌رونده یا هاداکا جیم هم شناخته می‌شود) برای تسلیم حریف، یکی از نمادین‌ترین تکنیک‌های دفاع‌شخصی در جوجیتسو است.

اگر این تکنیک به درستی و با تمام قدرت اجرا شود، شما باید قادر باشید که یک حریف را در کمتر از ۱۰ ثانیه کاملاً بیهوش کنید، به این شیوه که پشت سر او در موقعیتی می‌ایستید که در واقع کار او برای صدمه رساندن به شما بسیار سخت می‌شود. شما تقریباً در هر زمانی که پشت سر یکی باشید، می‌توانید از این تکنیک برای خفه کردن استفاده کنید، چه ایستاده باشید چه روی زمین.

منابع زیادی در بیرون وجود دارند که می‌توانند به شما کمک ‌کنند راه‌های استفاده کارآمدتر از این تکنیک را پیدا کنید.

اول از همه، اینجا چگونگی به کار بردن تکنیک خفه کردن پشت برهنه را به صورت مرحله به مرحله می‌بینید. این یک ویدئوی قدیمی است اما گول‌ نخورید. من هنوز هم هر بار دقیقاً از اکثر این مراحل برای خفه کردن یکی نفر که پشت او قرار دارم استفاده می‌کنم.

 
حالا این ویدئو را ببنیدید که به شما برای وقتی که حریف‌تان واکنشی طبیعی نشان می‌دهد و برای ممانعت از خفه شدنش چانه‌اش را پایین نگه می‌دارد، چند گزینه نشان می‌دهد. خود او هم خیلی سریع خواهد فهمید که فک یک سپر دفاعی خوب در برابر قدرت تکنیک خفه کردن پشت برهنه نیست.

 
۳- تسلیم حریف با قلاب پاشنه

زمانی که در مناطق قطبی کانادا بودم، با تعدادی از شکارچی‌ها اسکیموی این منطقه درباره اینکه چگونه خرس‌های قطبی را شکار می‌کنند، صحبت می‌کردم. خرس‌های قطبی عظیم‌الجثه و حیواناتی خطرناک هستند که می‌توانند با سرعتی مانند یک اسب حرکت کنند. آنها همچنین به طرزی باورنکردنی قوی هستند پس اگر نتوانید با اولین شلیک‌تان آنها را از پا بیندازید، آن وقت به احتمال بسیار زیاد به طعمه‌ای تبدیل خواهید شد که آنها می‌خواهند آن را به تکه‌های خونین ریز تقسیم کنند.

پس اولین چیزی که این شکارچی‌ها باید انجام بدهند این است که پشت ران خرس را هدف بگیرند و به آن شلیک کنند چون اگر این کار را بکنند، خودشان سریعتر از خرس می‌توانند بدوند. زمانی که خرس فلج شود، آن وقت شکارچی‌ها می‌‌توانند سرفرصت کار او را تمام کنند.

به شیوه‌ای مشابه، تکنیک قلاب پاشنه سریعترین راه برای گرفتن این امکان از فرد مقابل است که دنبال شما بدود، یا حتی ممکن است او را طوری فلج کند که نتواند راه برود. پای او را بشکنید آن وقت سر فرصت دورش قدم بزنید.

این تکنیک همچنین تنها تکنیک برتر قفل کردن مفصل برای زمین‌گیر کردن فردی است که از نظر جثه‌تر درشت‌تر از شماست. شیوه درست انجامش هم این است که رباط پا، ‌زانو و قوزک و آن رباط‌های نسبتاً کوچکی که با قراردادن تمام وزن‌تان روی آنها به آسانی پاره می‌شوند را هدف بگیرید (حتی اگر حریف ۵۰ کیلو از شما سنگین‌تر باشد.)

یک چیز دیگر که شما باید درنظر داشته باشید این است که اگر شما تکنیک قلاب پاشنه را به درستی انجام دهید، آنوقت برای طرف‌تان غیرممکن می‌شود که بایستد و ضربه‌ای کاری به شما بزند. این به خاطر آن است که قبل از آنکه شما تکنیک قفل را اجرا کنید، اول پاهای او را با پاهای خودتان گره می‌زنید و این به شما اجازه می‌دهد موقعیت‌تان را کنترل و توانایی او برای حرکت کردن را محدود کنید.

(تنها اخطاری که باید درباره استفاده از تکنیک قلاب پاشنه داد این است که شما باید تقریباً مطمئن باشد که حریف‌تان مسلح نیست چون هنگام اجرای این تکنیک روی دست‌های او کنترل ندارید. هر تکنیکی محدودیت‌های خودش را دارد و پی بردن به محدودیت هر تکنیک، به شما اجازه می‌دهد که تکنیک درست و مناسب هر موقعیتی که در آن هستید را انتخاب و اجرا کنید.)

درست مانند اکثر تکنیک‌های کارساز مبارزه، تکنیک قلاب پاشنه می‌تواند در سطوح بالاتر مقاومت آموزش داده شود اما شما باید مراقب باشید!!!

پس قبل از اینکه بروید و این تکنیک را به انبار سلاح‌های تسلیم کننده دفاع شخصی‌تان اضافه کنید، ویدئوی زیر را تماشا کنید.

 
 

آکادمی هنرهای رزمی زوزه
آموزش دفاع شخصی روش های سابمیشن

به این پست امتیاز دهید.
1,290 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : ۰ - در انتظار بررسی : 11
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.